» “Spēlmaņu nakts” preses konference 6. oktobrī

01.10.2021.

Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) 2021. gada 6. oktobrī pl. 14:00 Dailes teātrī organizē preses konferenci, kurā informēs par 2020./ 2021. gada teātra sezonas izvērtēšanas norisi, š.g. “Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju un paziņos 2021./ 2022. gada sezonas žūrijas sastāvu.

Preses konferencē piedalīsies un to vadīs LTDS valdes priekšsēdētājs Ojārs Rubenis, kuram šī būs pirmā “Spēlmaņu nakts” kā LTDS vadītājam. Klātienē piedalīsies arī noslēguma ceremonijas radošās komandas pārstāvji, esošās un jaunās žūrijas pārstāvji, teātru vadītāji un pārstāvji u.c.

Šogad netiks nosauktas “Spēlmaņu nakts” nominācijas ierastā dalījumā, bet rasts atbilstošākais risinājums aizvadītajai teātra sezonai, kuru esam definējuši kā force majeure apstākļos notikušu sezonu. Lielākā daļa teātra sezonas notika ārkārtas situācijas apstākļos, kad teātri turpināja darbu, radot jaunas izrādes, bet skatītājiem bija liegta iespēja tās redzēt.

“Spēlmaņu nakts” noslēguma ceremonija šogad notiks 23. novembrī Dailes teātrī un tā būs jau 28. reize, kad tiks pasniegtas Skatuves naglas. Skatītāji ceremoniju varēs vērot tiešraidē Latvijas Televīzijā un dzirdēt Latvijas Radio.

Preses konferencē tiks prezentēts arī LTDS projekta “Teātra Atlanti cauri laikiem” otrais cikls “Teātra garša”. Par to pastāstīs projekta vadītāja Madara Melne-Tomsone un aktieris Gundars Āboliņš.

Ieeja preses konferencē ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Gada balvu teātrī “Spēlmaņu nakts” organizē biedrība “Latvijas Teātra darbinieku savienība” sadarbībā ar Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome, sadarbības partneri – AS “Gaso”, SIA “Latvijas Mobilais telefons”, alus darītava “Valmiermuiža”.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome LSM LMT GASO Valmiermuiža LPAA