» Bērnu un jauniešu žūrija dodas uz teātriem.


Jau piekto gadu Spēlmaņu nakts ietvaros ir izveidota Bērnu un jauniešu žūrija, kas laika posmā no 19. oktobra līdz 15. novembrim skatīsies un vērtēs aizvadītās teātra sezonas bērnu un jauniešu auditorijai radītās izrādes, lai 23. novembrī pasniegtu savas simpātiju balvas katrā no kategorijām. Atgādinām, ka šogad bērnu izrādes ir atdalītas no jauniešu izrādēm un katrā kategrorijā ir vairāki nominanti.

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalās 9 bērni un jaunieši vecumā no 9 -17 gadiem no Rīgas, Upesciema, Ķekavas un Ikšķiles: Rīgas Doma Kora skolas, privātās izglītības iestādes Gaismas tilts 97, Rīgas Teikas vidusskolas, Āgenskalna valsts ģimnāzijas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas 84 vidusskolas, Ikšķiles vidusskolas, Jūrmalas Alternatīvās skolas un Rīgas 6.vidusskolas. Žūrija ir tikusies ar “Spēlmaņu nakts 2017/2018” žūrijas pārstāvi – teātra kritiķi Andru Rutkēviču, lai uzzinātu, kā profesionāli teātra kritiķi vērtē izrādes. Pēc tikšanās žūrija vienojās par saviem vērtēšanas kritērijiem, kā arī skatītāju balsojuma principu – katrā izrādē, kuru žūrija apmeklēs, arī pārējie skatītāji tiks aicināti izteikt savu viedokli par izrādi, aizpildot speciāli sagatavotu anketu.

Kopumā Bērnu un jauniešu žūrijai jāizvērtē 13 izrādes, kas atlasītas balstoties uz Spēlmaņu nakts žūrijas un ASSITEJ Latvija (Starptautiskās Bērnu un Jauniešu teātra asociācijas Latvijas nodaļas) ieteikumiem.:
19.oktobrī ‘’Koko un Riko’’, Latvijas Leļļu teātrī, režisors Ģirts Šolis;
21.oktobrī ‘’Niķa un Riķa stiķi’’ Dailes teātrī, režisors Kārlis Auškāps;
27.oktobrī ‘’Lidojošais šķīvītis’’ Dirty Deal teatro, režisors Kārlis Krūmiņš;
28.oktobrī ‘’Krokodils Gena un pekausis’’ Latvijas Leļļu teātrī, režisore Renata Sotiriadi;
29.oktobrī ‘’Labie bērni’’ Valmieras drāmas teātrī, režisors Reinis Suhanovs. *Skatās tikai jaunieši;
31.oktobrī ‘Putni’’ , Autori: Edgars Lipors, Lilija Lipora, Edgars Niklasons, Goran Gora;
1.novembrī ‘’Naksitrallīši’’ Latvijas Leļļu teātrī, režisore Laura Čaupale un
1.novembrī ‘’Zelta zirgs’’ Leļļu teātrī, režisors Duda Paiva. *Skatās tikai jauanieši;
3.novembrī ‘’Dievs, daba, darbs’’ Valmieras drāmas teātrī, režisors Jānis Znotiņš;
4.novembrī ‘’BZIK’’, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors Jurijs Djakonovs;
11.novembrī ‘’Kaiju karalienes noslēpums’’, Latvijas Leļļu teātrī, režisors Edgars Kaufelds;
13.novembrī ‘’Čomiņi’’, Goda teātris, izrāde notiek Olaines vidusskolā, režisors Leons Leščinskis. *Skatās tikai jaunieši;
15.novembrī ‘’Romeo un Džuljeta’’, Latvijas Leļļu teātrī, režisors Dāvids Džovanzana. *Skatās tikai jaunieši;
Paralēli izrāžu vērtēšanai, bērnu žūrija tiksies ar izrāžu radošajām komandām un dosies ekskursijās pa teātriem, bet tuvojoties Spēlmaņu nakts vakaram, saskaitīs visas balsis un vienosies par savas specbalvas piešķiršanu vienai no izrādēm abās kategorijās. Būtiski, ka bērni un jaunieši paši izveidos balvas, kuras dizains izrietēs no labākās izrādes tematikas un vēstījuma. Balvas tiks pasniegta “Spēlmaņu Nakts 2017/2018” apbalvošanas ceremonijas laikā 23.novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Žūrijas darbu plāno un koordinē LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4.kursa, ar specializāciju – Leļļu teātris, studente Alīda Pērkone, kurai ir liela pieredze bērnu pasākumu organizēšanā, kursu un nometņu vadīšanā.

Bērnu un jauniešu žūrijas darbs norit ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Mediju partneris: Delfi.lv


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome LSM LMT GASO Valmiermuiža LPAA