» Noslēdzies “Spēlmaņu Nakts 2015/2016” skatītāju balsojums

20. Novembrī noslēdzies “Spēlmaņu Nakts” skatītāju balsojums, kas ilga no 26.oktobra teātros un internetā. Ikvienam teātra entuziastam tika sniegta iespēja balsot par gada labāko aktrisi, aktieri un izrādi un piedalīties izlozē.
Atbalstīt mākslinieku paveikto un balsot varēja 11 Latvijas teātros – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātrī, Latvijas Leļļu teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī. Piedalīties skatītāju balsojumā bija iespējams arī “Spēlmaņu Nakts” oficiālajā interneta vietnē, portālā TVNET un Teātris.Zip (Latvijas sabiedrisko mediju portālā). Jau ceturto gadu skatītāju balsojums noritēja pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam.
Vai mākslinieki un izrāde, kurai esi atdevis savu balsi iegūs skatītāju simpātiju balvu, varēsi uzzināt 23.novembra vakarā, vērojot “Spēlmaņu Nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju tiešraidē LTV1.
Biļetes uz Latvijas teātru izrādēm iegūst balsotāji, kuri savu izvēli veikuši klātienē kādā no Latvijas teātriem, savukārt balsojot elektroniski varēja laimēt ielūgumu 2 personām uz Spēlmaņu nakts 2016 apbalvošanas ceremoniju Dailes teātrī.

Teātra biļešu laimētāji:
Latvijas Nacionālais teātris: Kristīne Skopāne un Antra Sūna
Dailes teātris: Mārtiņš Vilcāns un Maija Ozoliņa
Jaunais Rīgas teātris: Māra Kārkla un Ieva Beidiņa
M. Čehova Rīgas Krievu teātris: Līga Pleša un Romans Čeblakovs
Valmieras teātris: Inese Tomase un Zinta Ošenberga
Liepājas teātris: Jānis Vindigs un Arta Strazdiņa
Daugavpils teātris: Andris Putniņš un Valentīna Kirdāne
Latvijas Nacionālā opera un balets: Anna Lazareva un Armands Kalniņš
Ģertrūdes ielas teātris: Ināra Kalniņa un Santa Lazdiņa
Dirty Deal Teatro: Dace Smildziņa, Ināra Kalniņa
Latvijas Leļļu teātris: Ineta Zēna un Jānis Kuplais

Ielūgumus uz “Spēlmaņu Nakts” ceremoniju 2 personām iegūst:
Zanda Upeniece
Ieva Meirāne
Jānis Kurečko

Ar teātra biļešu laimētājiem sazināsies teātru administrācijas, bet ar ceremonijas ielūgumu ieguvējiem – Latvijas Teātra darbinieku savienība.

Gada balvas teātrī “Spēlmaņu Nakts” norises atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome, Borisa un Ināras Teterevu fonds.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome LSM LMT GASO Valmiermuiža LPAA