» Tiks paziņoti “Spēlmaņu nakts 2016” balvas Par mūža ieguldījumu teātra mākslā ieguvēji un atklāts ikgadējais skatītāju balsojums.

26. oktobrī plkst. 15:00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā noritēs Gada balvas Teātrī “Spēlmaņu Nakts 2015/2016” skatītāju balsojuma atklāšana un paziņoti balvas Par mūža ieguldījumu teātra mākslā ieguvēji. 

Turpinot tradīciju, gadskārtējā teātra balvu pasniegšanas ceremonija notiks Dailes teātrī 23.novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, kurai par godu skatītāju balsojuma un balvas Par mūža ieguldījumu teātra mākslā ieguvēju atklāšana tiks aizvadīta tieši Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Muzejam šogad jau 40. dzimšanas diena, savukārt Smiļģim – 130!

Savu atbalstu iemīļotajām izrādēm un aktieriem skatītāji aicināti izrādīt balsojot gan elektroniski (“Spēlmaņu Nakts” oficiālajā interneta vietnē www.spelmanunakts.lv un Latvijas sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv Teātris.Zip), gan atstājot savu balsi kādā no 11 teātros pieejamajām balsojuma kastēm (Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātrī, Leļļu teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī). Savukārt portāls TVNET nodrošinās balsojumu kategorijā Gada izrāde.

Balsošana noslēgsies 20. novembrī plkst. 23:59. Arī šogad, 21. novembrī,  tiks izlozētas 40 biļetes uz Latvijas teātru izrādēm, kā arī sniegta iespēja savā īpašumā iegūt ielūgumu 2 personām uz “Spēlmaņu Nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju, balsojot iepriekš minētajās interneta vietnēs. Spēlmaņu nakts ceremonija, kā arī Skatītāju balsojums jau ceturto gadu norisināsies ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

““Spēlmaņu nakts” ir ceļojums, kas ikvienam teātra mīļotājam atgādina iepriekšējā sezonā piedzīvoto. Atcerēties saviļņojumu, asaras, smieklus, pārdomas, iedvesmu, ko izjutām, pateicoties teātra māksliniekiem. Sveicam ikvienu teātra mīļotāju šajos skaistajos teātra svētkos. Lai ikvienam no mums tie kļūst par iedvesmojošu ceļojumu pārvērtību pasaulē,” pauž mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Kā jau ierasts, uz Gada izrādes titulu pretendē izrādes, kuras iekļautas kategorijās: Gada lielās formas izrāde, Gada mazās formas izrāde, Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem un Gada sasniegums laikmetīgajā dejā.

“Spēlmaņu Nakts” nominantus izvirza žūrija 5 profesionālu un pieredzējušu teātra kritiķu sastāvā: Maija Uzula Petrovska, kura šogad ieņem žūrijas priekšsēdētājas vietu, Silvija Radzobe, Mārīte Gulbe, Līga Ulberte un Atis Rozentāls.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome LSM LMT GASO Valmiermuiža LPAA