» TIKS NOSKAIDROTI PRETENDENTI “SPĒLMAŅU NAKTS 2015/2016” BALVĀM

Trešdien, 15. jūnijā, plkst. 12:00 Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē tiks paziņoti pretendenti Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts 2015/2016” balvām.

Preses konferences laikā tiks demonstrēts video mākslinieces Linda Ģībietes veidots video materiāls, kurā sabiedrībā zināmi aktieri no dažādiem teātriem nosauks šī gada “Spēlmaņu nakts” balvu  pretendentus 17 kategorijās.  Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīs žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā:

Teātra kritiķe Maija Uzula – Petrovska (žūrijas priekšsēdētāja);

Teātra kritiķe Mārīte Gulbe;

Teātra kritiķe Silvija Radzobe;

Teātra kritiķe Līga Ulberte;

Teātra kritiķis, laikraksta “Diena” žurnālists Atis Rozentāls.

Kategorijās „Gada sasniegums baleta mākslā” un „Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija un Latvijas profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, bet kategorijā „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)” nominantus izvirza Spēlmaņu nakts žūrijas komisija sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu Ģildi.

Pasākuma klātesošie varēs tikties ar žūrijas komisiju un teātru pārstāvjiem, kā arī tiks iepazīstināti ar “Spēlmaņu nakts 2015/2016” noslēguma ceremonijas veidotājiem un plānotajām “Spēlmaņu nakts” aktivitātēm.

“Spēlmaņu nakts 2015/2016” laureātu apbalvošanas ceremonija notiks 23.novembrī Dailes teātrī un to, kā ierasts tiešraidē translēs LTV1 un LR1.

Gada balvas teātrī  “Spēlmaņu Nakts 2016” norises  atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Līdzfinansē: Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Rīgas dome. 


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome LSM LMT GASO Valmiermuiža LPAA