» Labākās bērnu un jauniešu izrādes vērtēs arī bērnu žūrija.

Jau otro gadu, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, labākās teātru izrādes, kas radītas bērnu un jauniešu auditorijai, vērtēs ne vien Spēlmaņu nakts žūrija, bet arī īpaši izveidota bērnu žūrija, kas līdztekus Spēlmaņu Nakts balvai, pasniegs arī savu simpātiju balvu viņuprāt labākajai izrādei.

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalās 9 bērni un jaunieši vecumā no 9 -15 gadiem no Rīgas un Pierīgas skolām: Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas, Rīgas centra Humanitārās vidusskolas, O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas, Mārupes vidusskolas, Juglas vidusskolas.

Žūrija jau ir tikusies ar teātra  kritiķēm Līgu Ulberti un Maiju Svarinsku, lai gūtu ieskatu kritiķu darba specifikā. Pēc tikšanās žūrija vienojās par savas vērtēšanas kritērijiem, kā arī skatītāju balsojuma principu – katrā izrādē, kuru žūrija apmeklēs, arī pārējie skatītāji tiks aicināti izteikt savu viedokli par izrādi, aizpildot speciāli sagatavotu anketu.

Pēc izveidotajiem kritērijiem bērnu un jauniešu žūrija jau ir izvērtējusi 3 izrādes: “Jokdara Bustera pasaule” LKA Zirgu pastā, Zanes Kreicbergas režijā, “Neglītais pīlēns” Latvijas Leļļu teātrī, režisors Dmitrijs Petrenko un “Mākoņi” Dirty Deal teatro, režisore Paula Pļavniece.

Tuvākās nedēļas laikā žūrijai jāizvērtē vēl 4 izrādes:

  1. novembrī “Emīls un Berlīnes zēni” Latvijas Leļļu teātrī, režisors Ģirts Šolis;
  2. novembrī “Istabas fabulas” galerijā Istaba, režisors Jānis Znotiņš

un “Pīters Pens” Dailes teātrī, režisore Laura Groza – Ķibere;

  1. novembrī “Leo – mazais lauva” Daugavpils teātrī, režisors Oļegs Šapošņikovs.

Paralēli izrāžu vērtēšanai, bērnu žūrija tiksies ar izrāžu radošajām komandām, apmeklēs Rotko centru Daugavpilī, lai pavisam drīz saskaitītu visas balsis un vienotos par savas specbalvas piešķiršanu kādai no izrādēm. Būtiski, ka Bērni paši izveidos balvu, kuras dizains izrietēs no labākās izrādes tematikas un vēstījuma. Balva tiks pasniegt Spēlmaņu Nakts 2015 apbalvošanas ceremonijas laikā 23.novembrī Dailes teātrī.

Žūrijas darbu plāno un koordinē LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 1.kursa, ar specializāciju – Leļļu teātris, studente Alīda Pērkone, kurai ir liela pieredze bērnu pasākumu organizēšanā, kursu un nometņu vadīšanā.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome LSM LMT GASO Valmiermuiža LPAA