» Balsojuma izlozes laimētāji

Ar Rīgas domes atbalstu Latvijas teātros no 19. oktobra līdz 21. novembrim norisinājās skatītāju balsojums par trim galvenajām „Spēlmaņu nakts” 2012 nominācijām – Gada dramatiskā teātra izrāde, Gada aktieris un Gada aktrise. 

Līdz pat 21. novembrim nobalsot par saviem favorītiem varēja 11 teātros visā Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Dirty Deal Teatro un Ģertrūdes ielas teātrī, kā arī Rīgas domes Klientu apkalpošanas centros Kungu ielā 7/9 un Brīvības ielā 49/53. Elektroniski nobalsot bija iespējams „Spēlmaņu nakts” oficiālajā mājas lapā http://www.spelmanunakts.lv.

Balsojumā teātros aizpildītas 2414 anketas, bet internetā nobalsots 4619 reizes. Balsošanai noslēdzoties, tika izlozētas  biļetes uz Latvijas teātru izrādēm, kā arī 2 ielūgumi uz „Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju.

Teātra biļešu laimētāji:

Latvijas Nacionālais teātrī –  Vladimirs Semjonovs, Agnese Meškena un Eduards Brīvmanis

Dailes teātrī – Jēkabs Reinis Pērkons, Edija Lapuks un Vineta Plūme

Jaunajā Rīgas teātrī – Zaiga Neidere un Agnija Dēliņa

M. Čehova Rīgas Krievu teātrī – Ansis Āzis un Jeļena Grūbe

Valmieras drāmas teātrī – Toms Šilde un Velta Ziediņa

Liepājas teātrī – Janīna Kovaļčuka un Inese Puriņa

Daugavpils teātrī – Inta Koroševska un  Marija Vasalauskiene

Latvijas Leļļu teātrī – Guna Doniņa un Ģirts Belasovs

Latvijas Nacionālajā operā – Nionila Kuharčuka un Agnese Lanska

Dirty Deal Teatro – Anna Āboliņa un Ieva Muktupāvela

Ģertrūdes ielas teātrī – Luīze Sila un Juta Romberga

Ielūgumus uz Spēlmaņu nakts ceremoniju 2 personām iegūst Dana Zālīte un Monta Simtiņa.

Ar teātra biļešu laimētājiem sazināsies teātru administrācijas, bet ar Spēlmaņu nakts ielūgumu laimētājiem – Latvijas Teātra darbinieku savienība.

Spēlmaņu nakts 2011/2012  skatītāju simpātijas balvu ieguvēji tiks paziņoti 23. novembra vakarā Spēlmaņu nakts apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Nominācijā Gada dramatiskā teātra izrāde uz balvu pretendē režisora Valtera Sīļa „Osedžas zeme” un Kirila Serebreņņikova „Voiceks” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisora Alvja Hermaņa „Oņegins. Komentāri” un „Oblomovs” Jaunajā Rīgas teātrī, kā arī režisora Vladislavs Nastavševa „Jūlijas jaunkundze” Valmieras teātrī.

Nominācijai Gada aktieris izvirzīti Gundars Āboliņš par Oblomova lomu izrādē „Oblomovs” Jaunajā Rīgas teātrī, Ģirts Krūmiņš par Oblomova lomu izrādē „Oblomovs” un Kempa lomu izrādē „Vigīlija. Sapnis par nomodu” Jaunajā Rīgas teātrī, Juris Žagars par Henrija lomu Dailes teātra izrādē „Tas īstais, tā īstā”, Kārlis Krūmiņš par lomu izrādē „Leģionāri” Ģertrūdes ielas teātrī un Leonīds Lencs par Indrānu tēva lomu izrādē „Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Uz balvu nominācijā Gada aktrise pretendē Elita Kļaviņa par Alīdes Trū lomu izrādē „Muša” Jaunajā Rīgas teātrī, Ieva Puķe par Leidijas Torensas lomu izrādē „Orfejs pazemē” un Larisas lomu izrādē „Līgava bez pūra” Valmieras drāmas teātrī, Ināra Slucka par Vīneblas kundzes lomu izrādē „Pērnvasar negaidot” Latvijas Nacionālajā teātrī, Indra Briķe par Vecāsmātes lomu izrādē „Apglabājiet mani zem grīdas” Dailes teātrī un Lolita Cauka par Violetas Vestones lomu izrādē „Osedžas zeme” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Arī šogad „Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 23. novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā un tā tiks translēta LTV1 un Latvijas radio 1 tiešraidē no Latvijas Nacionālā teātra.


“Spēlmaņu nakts” norisi finansē:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Atbalsta:

Rīgas Dome LSM LMT GASO Valmiermuiža LPAA